Neden protez saç yaptırdım.

protez saç

Merhaba,

Bu yazım size belki rehber olacaktır.

Sıkılmadan okumanızı tavsiye ediyorum.

Küçükken saçlarımı rahmetli babam traş ederdi. Hemde 15 yaşına kadar, hep kısacık keserdi, hiç beğenmezdim kendimi, bir süre babamdan kaçıp saçlarımı uzattım, ve Üsküdar da bir berbere gittim, sadece saçlarımın yan taraflarını kestirdim. Kendimi o kadar çok beğenmiştim ki hayatımda ilk kez kendimi beğenmiştim. Hiç unutamam o günü, herkes bana John Travolta ismini takmıştı, arkadaşlarım yakışıklı olmuşsun dediğinde çok sevinmiştim. İnsanın kendinisini beğenmesi, kendine bakması ne kadar güzel bir duygu. Saç dünyasına ilgimden dolayı kuaför olmayı seçtim, yaşım geçmesine rağmen Üsküdar da uzaktan akrabamın bayan kuaför salonunda işe başladım. Çok ta başarılı oldum, bağdat caddesinde bir kuaförde işe başladım. kendimi geliştirmeye çalıştım. Bir gün manikürcü arkadaşım saçlarımın seyreldiğini fark etmiş, sen bir gün kel kalacaksın dedi. Ben inanmadım, ancak uzaktan gördüğü doğru çıktı, saçlarım şiddetle dökülmeye başladı. Çirkinleşmeyede başladı, kendimi beğenmiyordum artık, mutsuzdum. samimi söylüyorum intiharın eşiğine gelmiştim. Bu duyguyu kafasını para kazanmakla bozmuş, her şeyi parası ile halledenler anlayamaz. Saçsızlığa üzülmeyen kimse olamaz, sadece madde gücü ile üstünü örterler, bir çok iş adamı, bir çok zengin insan saçlarının dökülmesini ister mi?

Saçlarımın dökülmesi ile ilgili bir çok çareler aradım, saç ekimi, mezoterapi, eczaneler her şeyi denedim olmadı, hepsi uydurma şeyler, millet para kazanıyor siz hala saçsızsınız.,

Yıllar sonra bir şans eseri yurt dışına çıktım. Orada protez saç yöntemi ile tanıştım, kendimi yeniden saçlı gördüğümde ağladım. Bunu ilk defa burada itiraf ediyorum. Belki size çok basit gelecek ancak benim için saçlarım çok önemli idi. Protez saç yönteminden başka bir yöntemle saçlarımızı tekrar kazanmamız imkanısz….

Sizlere tavsiyem şu protez saç yönteminden korkmayın, kendi hayatınıza, kendinize katabileceğiniz en güzel hediye budur. Bir düşünün, eşyalar, evler, arabalar, madde tutkunluğundan başka kendimize ne hediye veriyoruz.

Saçlarımız dökülüyor yaşımızdan fazla gösteriyoruz, dişlerimiz dökülüyor araba alma peşine düşüyoruz, ağzında dişi olmayan, saçları dökülmüş, bakımsızlıktan dökülen bir çok insan ev araba madde peşinde, kendilerine hiç bakmıyorlar.

Ben bu madde hastalığını hiç yaşamadım ben, hep kendimi sevdim, kendime baktım.

Şimdi yaşıtlarımla karşılaştığımda arada çok fark olmasına üzülüyorum tabii, ancak kendinleri bana sorduğunda arada ki fark nereden kaynaklanıyor denildiğinde, saçlarımın protez olduğunu bilmiyorlar.

Her şey para değil, hayatımız gelip geçiyor.

Kendinize bakın, kendinizi bırakmayın….

(ekleme: 26 Nisan 2016  Admin bana yazdı çok teşekkür ederim. bu yazıma bir çok soru gelmiş, hepsini burada cevaplamam imkansız. Ancak kısaca şöyle açıklama yapayım, bir çok deneme yanılma durumlarından sonra en son şişli de hairlife firmasında karar kıldım. İnternette organik olmayan bir sürü yorum okuyabilirisiniz, en azından yapabileceğiniz tek şey, bir kaç firmada görüşme yapın, ben haklı çıkacağım…Makale resmini adminimiz sağ olsun ekledi, Hairlife a faydam dokunmasını çok isterim. Çünkü internette aldatıcı resimlere bakarak çok yanılmıştım ben öncesinde….Bu arada adım Bora Uzun…..)